Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie, z których niektóre mogą… być‡ zapisywane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć‡ w Polityce prywatnoś›ci i wykorzystywania plików cookies w serwisie.


Strona główna >> Oferta >> Hale stalowe >> Dach - budowa

Dach - budowa


Poszycie dachu może być wykonane przy wykorzystaniu różnego rodzaju materiałów, w zależności od potrzeb i preferencji Klienta.

  • blacha zewnętrzna / izolacja z wełny/ blacha wewnętrzna

Konstrukcja:
Akusze blachy trapezowej zewnętrznej pokryte od strony wierzchniej stopem cynku i aluminium lub farbą poliestrową w kolorze RAL mocowane są do płatwi dachowych za pomocą wkrętów z neoprenowymi podkładkami uszczelniającymi. Blachy wewnętrzne od strony spodniej pokryte są farbą poliestrową w kolorze RAL a od strony niewidocznej warstwą podkładową w kolorze szarym.

Izolacja:
Jako izolację najczęściej stosuje się maty z wełny szklanej, której grubość dobiera się w zależności od wymagań stawianych danemu obiektowi. W halach w których wymagana jest wysoka izolacyjność stosuje się maty o grubości 200 mm. Kiedy wysoka izolacyjność nie jest konieczna stosuje się mniejszą ich grubość- 100mm. W celu zabezpieczenia mat przed wilgocią od strony spodniej układa się paroizolację z folii PE 0,2 mm.

  • membrana dachowa PCV

Konstrukcja:
Arkusze blachy trapezowej, mocowane są do płatwi dachowych za pomocą wkrętów z neoprenowymi podkładkami uszczelniającymi. Blacha trapezowa od strony spodniej pokryta jest farbą poliestrową w kolorze RAL a od strony niewidocznej warstwą podkładową w kolorze szarym.

Izolacja: 
Jako izolację najczęściej stosuje się płyty styropianowe lub płyty z twardej wełny mineralnej, których grubość dobiera się w zależności od wymagań stawianych danemu obiektowi. W halach w których wymagana jest wysoka izolacyjność stosuje się izolację o grubości 200 mm, w pozostałych przypadkach można zastosować mniejsze grubości izolacji: 150 lub 140mm. Izolacja od strony wewnętrznej zabezpieczona przed wilgocią paroizolacją ze stabilizowanej folii PE 0,2 mm. Warstwę wierzchnią stanowi membrana (folia) dachowa PVC

  • blacha zewnętrzna / miękka wełna na welonie szklanym

Konstrukcja: 
Arkusze blachy trapezowej obustronnie pokryte stopem cynku i aluminium, mocowane są do płatwi dachowych z profili zimnogiętych za pomocą wkrętów z neoprenowymi podkładkami uszczelniającymi.

Izolacja: 
Jako izolację stosuje się maty z wełny szklanej trwale połączonej z warstwami dodatkowymi: folią aluminiową stanowiącą warstwę paro- i wodoszczelną, siatką z włókien szklanych stanowiącą wzmocnienie oraz powłoką winylową w kolorze białym stanowiącą warstwę widoczną. Łączna grubość maty to 140 mm. Izolacja umieszczona jest pomiędzy blachą zewnętrzną a płatwiami.

  • płyty warstwowe

Konstrukcja: 
Płyta warstwowa oparta na płatwiach pełni rolę konstrukcyjną i izolacyjną. Płyty warstwowe składają się z dwóch okładzin z blachy stalowej oraz z rdzenia konstrukcyjno - izolacyjnego. Rdzeń wykonany może być z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej bądź ze styropianu. Okładziny płyt wykonane są z blachy stalowej o grubościach od 0,5 mm do 0,6 mm. Pokryte są powłokami poliestrowymi w kolorach z palety RAL.

powrót do OfertaLista aktualnie prowadzonych oraz zakończonych Projektów Unijnych, Przetargów, Ogłoszeń jest dostępna w zakładce Aktualności.

Mieliśmy przyjemność
pracować dla:


COMMERCECON Sp. z o.o. Sp.K. 95-050 Konstantynów Łódzki, ul. Inwestycyjna 5, tel.: +48 42 6321020, fax: +48 42 6321039; e-mail:
design by VENTI